• محصول
تالی الکتریک

مقالات  

مقالات
استابلایزر

استابلایزر


ترانسفورماتور

ترانسفورماتور


یو پی اس

یو پی اس


ترانسدیوسر

ترانسدیوسر


آمپر متر

آمپر متر


ولت متر

ولت متر


پاورآنالایزر

پاورآنالایزر


فرکانس متر

فرکانس متر


سنکرون

سنکرون


تست عایقی، میگر

تست عایقی، میگر


دانشنامه برق

دانشنامه برق


سلول خورشیدی

سلول خورشیدی


شنت میتر (Shunt)

شنت میتر (Shunt)


ارستر، صاعقه گیر

ارستر، صاعقه گیر


باطری یو پی اس

باطری یو پی اس


تازه‌ترین مقالات

دستورالعمل نصب و نگهداری باتری یو پی اس
18 مهر 1396

دستورالعمل نصب و نگهداری باتری یو پی اس

مورد اول : باتری های یو پی اس که قائدتا دارای ولتاژ ۱۲ولت بوده و از تکنولوژی سیلد لید اسید و mf و یا همان باتری بدون نیاز به نگهداری بهره می برند دارای شرایط نگهداری خاصی می باشند و مصرف کننده برای استفاده از بیشترین طول عمر باتری باید به موارد نگهداری صحیح دقت فرماید. اولین نکته مهم در نگهداری تمامی باتری ها و حتی باطری یو پی اس ،دمای محیطی است که باتری در آن نصب گردیده است.از آن جایی که باتری یو پی اس در زمان کارکرد به علت عبور جریان از داخل سلول های باتری مولد دما می باشد ،به همین دلیل در صورتی که درمای محیط باتری از استاندارد معمول(۲۵درجه سانتیگراد )بالاتر باشد عمر باتری به شدت پایین می آید. نکته:برای رسیدن به بیشترین طول عمر باتری حتما باتری هارا در محیط خنک نگهداری نمائید. مورد دوم : مورد دوم در نگهداری باتری ها جریان شارژ و دشارژ باتری ها می باشد که تعیین کننده جریان شارژ،شارژر یو پی اس می باشد و بر اساس نمودار فوق مشخص گردیده است باتری را شارژ و دشارژ نمائیم. درصورتی که مدار شارژر یوپی اس دارای برد ABM یا همان مدیریت پیشرفته باتری و یا SCM کنترل هوشمند جریان شارژر باشد ،تاثیر بسزایی در طول عمر باطری داشته و با ...... ادامه »

فرق بین UPS و استابلایزر چیست؟
18 مهر 1396

فرق بین UPS و استابلایزر چیست؟

استابلایزر: استابلایزر ( ترانس خانگی ) و یو پی اس هر دو تثبیت کننده ولتاژ هستند و دارای فیلترهای الکترونیکی و الکتریکی جهت حذف نوسان و نویز برق میباشند و برقی یکنواخت به مصرف کننده ارسال میکنند اما تنها تفاوت آنها در اینست که یو پی اس دارای باتری برای زمان خاموشی و نبود برق است. استفاده از یو پی اس یا استابلایزر بستگی به نیاز مصرف کننده دارد, برای بیمارستانها و آزمایشگاهها و مکانهایی که در آن نیاز مبرم به برق بوده و قطع برق امکان بروز خسارتهای جبران ناپذیری را دارد استفاده ازیو پی اس توصیه میشود اما با توجه به کم بودن میزان قطعی برق به ویژه در شهرهای بزرگ, برای مصارف خانگی استفاده از استابلایزراز لحاظ اقتصادی به صرفه تر است دستگاه محافظ یو پی اس ، فقط دارای یک برد الکترونیکی می باشند که به هنگام بالا و یا پائین بودن ولتاژ برق شهر از حدتعریف شده برق را قطع می نمایند و نیز یک مدار تاخیر جهت وصل مجدد برق شهر با زمان معین می باشند که این سیستم به دلیل ابتدایی بودن آن محافظ مطمئن و کاملی برای دستگاههای مصرف کننده نمی باشد ولی استابلایزر فاصله میکروکنترولرهوشمند ،محافظ بسیار مطمئن برای لوازم برقی می باشد. یوپی اس مخفف عبارت ...... ادامه »

تفاوت تست میگر و تست hipot چیست؟
17 مهر 1396

تفاوت تست میگر و تست hipot چیست؟

تست مقاومت عایق یک کابل یا تجهیز را می‌توان با تجهیزات و روش‌های متفاوتی سنجید. دو تست رایج آن، تست میگر و تست hipot می‌باشند. در ادامه به بیان تفاوت تست میگر و تست hipot می‌پردازیم. تست میگر: در این روش تستر بین دو نقطه‌ی عایقی که می‌خواهد تست را انجام دهد ولتاژ DC بالایی تولید می‌کند که در نتیجه آن جریان هدایت شده و طبق قانون اهم، مقاومت بین این دو نقطه اندازه گیری می‌شود؛ که مقدار مقاومت نشان دهنده میزان سطح عایق یا همان مقاومت عایق می‌باشد.     تست hipot: این تست برای تعیین کیفیت عایق‌های الکتریکی برای عبور معمول ولتاژ‌های بالا مورد استفاده قرار می‌گیرد. پس به طور کلی این تست به منظور تشخیص قدرت عایقی بین قسمت‌های حامل جریان و غیر حامل جریان بکار می‌رود و همچنین برای بررسی شرایط عایق در اثر فشاری که به صورت تصادفی و ناخواسته به تابلو ها، دستگاه یا تجهیزات وارد می‌شود مورد استفاده قرار می‌گیرد.   همانطور که گفته شد این دو تست مقاومت عایق را با اندازه گیری نشتی جریان مشخص می‌کنند. تست hipot عمدتا برای تشخیص ظرفیت ولتاژی است که یک عایق می‌تواند قبل از شکست مقاومت کند؛ که با ...... ادامه »

سلول‌های خورشیدی چگونه کار می‌کنند؟
17 مهر 1396

سلول‌های خورشیدی چگونه کار می‌کنند؟

مواد از نظر خواص هدایت الکتریکی، به سه دسته رسانا، نیمه‌رسانا و نارسانا تقسیم‌بندی می‌شوند. در سلول‌های خورشیدی، ما نیاز به استفاده از مواد نیمه‌رسانا داریم. مواد نیمه‌رسانا موادی هستند که گاف انرژی آن‌ها کمتر از گاف انرژی مواد نارسانا است سرویس آموزش و آزمون تالی الکتریک: مواد از نظر خواص هدایت الکتریکی، به سه دسته رسانا، نیمه‌رسانا و نارسانا تقسیم‌بندی می‌شوند. در سلول‌های خورشیدی، ما نیاز به استفاده از مواد نیمه‌رسانا داریم. مواد نیمه‌رسانا موادی هستند که گاف انرژی آن‌ها کمتر از گاف انرژی مواد نارسانا است؛ بنابراین اگر بتوان انرژی مورد نیاز را برای الکترون‌ها تأمین کرد، الکترون‌ها می‌توانند از سد انرژی ناشی از گاف عبور کرده و به تراز هدایت بروند. در مواد رسانا، عملاً این گاف انرژی وجود ندارد و الکترون‌ها به‌راحتی می‌توانند وارد تراز بالایی شده و در رسانش ماده همکاری کنند. اکنون سوال این است که چرا برای تولید جریان الکتریکی فقط مواد نیمه‌رسانا قابل استفاده هستند؟ تولید الکترون و حفره به منظور تولید جریان الکتریکی، به الکترون‌ها نیاز داریم. در ...... ادامه »

مهمترین عواملی که در ایجاد برق گرفتگی نقش دارند
16 مهر 1396

مهمترین عواملی که در ایجاد برق گرفتگی نقش دارند

مهمترین عواملی که در ایجاد برق گرفتگی نقش دارند ، موارد زیر است : 1. ولتاژ : بطورکلی مقدار اختلاف پتانسیلی که بدن یک فرد می تواند بدون هیچ عارضه ای تحمل کند بستگی به نوع جریان و زمان دارد . بطور کلی حد آستانه تحمل افراد نسبت به جریانهای متناوب کمتر از جریان برق مستقیم است . بر اساس استاندارد کشور انگلستان حداکثر ولتاژ مجاز تماس در فرکانس 50 هرتز برای جریان برق متناوب 50 ولت و در استاندارد آلمان 65 ولت است . هر دونوع استاندارد یاد شده برای جریان مستقیم ولتاژ 120 ولت را پیشنهاد کرده اند . لازم بذکر است برای جانوران در برق متناوب 25 ولت و مستقیم 60 ولت است . از نظر زمان ، مقدار ولتاژ قابل تحمل برای فرد به سرعت با تغییر زمان تغییر می کند به عبارتی زمان بیشتر ، ولتاژ کمتر و برعکس است . 2. شدت جریان : استانداردهای متفاوت برای جریان متناوب و مستقیم فرکانس های مختلف شدت جریان های مختلفی را بعنوان حدود مجاز تعریف کرده اند : بر اساس استاندارد کمیسون بین المللی برق ، حد بی خطر شدت جریان برای انسان 10 میلی آمپر و حدی که باعث مرگ می شود 25 میلی آمپر برای جریان برق متناوب است . حد کشنده برای جریان مستقیم 50 میلی آمپر تعریف شده است . ...... ادامه »

باطری یو پی اس (سیلد اسید) چیست ؟
11 مهر 1396

باطری یو پی اس (سیلد اسید) چیست ؟

امروزه استفاده از سیستم های یو پی اس در تمامی اماکن امری بسیار مهم و حائز اهمیت به شمار میرود ، لذا جهت افزایش طول عمر دستگاه های یو پی اس و زمان برق دهی مناسب ، استفاده از باتری مناسب با طول عمر بالا و کیفیت مناسب بسیار مهم است. باتری های سیلد لید اسید در این باتری ها به دلیل ساختار فیزیکی و شیمیایی امکان ریزش اسید و متصاعد شدن گاز به خارج وجود ندارد و اسید در آنها کاملا مهار شده است . از مزایای این باتریها می توان به Maintenance free بودن آنها اشاره کرد ( نیاز به سرویس و نگهداری ندارند ) . این باتری ها را می توان در دشارژهای عمیق مورد استفاده قرار داد . جهت رسیدن به بیشترین کارآیی،ضروری است عوامل موثر بر طول عمر باتری های VRLA را مورد بررسی قرار دهیم: توجه : شرکت های تولید کننده باتری ، مقادیر و نمودارهای متفاوتی را در زمینه, storage, service life, DOD …. برای مدل های گوناگون باتری ارائه می دهند ، بنابراین, به منحنی های مرتبط با باتری های مورد استفاده خود توجه نمایید . بدیهی است بایستی فروشنده باتری ، خریدار را از این نکات آگاه نماید .  نگهداری و استفاده از باتری در دمای حدود  20 درجه  ( تهویه جهت محفظه باتری و یا اتاق در نظر گرفته می ...... ادامه »

عمق دشارژ باتری چیست ؟
10 مهر 1396

عمق دشارژ باتری چیست ؟

عمق دشارژ باتری یا Depth of Discharge به درصد تخلیهٔ شارژ یک باتری گفته می‌شود که با کاهش آن تعداد سیکل شارژ باتری یا به‌طور کلی طول عمر باتری افزایش می‌یابد.  به‌طور معمول ظرفیت باتری‌ها را با مقدار آمپردهی درطول یک ساعت می‌سنجند و واحد آن آمپر در ساعت (Ah) می‌باشد. با کشیدن جریان از باتری، شارژ آن کمتر و کمتر می‌شود. برای مثال درصورتی که جریان ۵ آمپر را از یک باتری ۱۰ آمپر در ساعت دریافت نماییم، پس از گذشت یک ساعت می‌توان به‌طور تقریبی گفت ۵۰ درصد شارژ باتری تخلیه شده است. همان‌طور که در بالا نیز به آن اشاره شده، زمانی که از باتری ۱۰ آمپر در ساعت، جریان معادل ۵ آمپر کشیده شود، پس از گذشت یک ساعت، چیزی در حدود ۵۰ درصد شارژ باتری تخلیه می‌شود که در صورتی که فرآیند دشارژ متوقف شود می‌گوییم عمق دشارژ DOD برابر با ۵۰ درصد است.  گفتنی است هر باتری دارای تعدادی سیکل شارژ مجاز می‌باشد که با افزایش تعداد دفعات شارژ و دشارژ عمر آن کم شده و بعد از رسیدن به سیکل شارژ مجاز، کیفیت کار آن پایین آمده و دیگر نمی‌توان از تمام ظرفیت آن استفاده نمود.  با افزایش تعداد دفعات شارژ باتری و رسیدن به مقدار مجاز، کیفیت ...... ادامه »

اینورتر خودرو چیست ؟
10 مهر 1396

اینورتر خودرو چیست ؟

قبل از پرداختن به مفهوم و کاربرد های اینورتر خودرو یا مبدل برق ، ابتدا به تفاوت ac و dc و چرا به اینورتر نیاز داریم می پردازیم. به طور کلی و عامیانه ولتاژ AC یا متناوب انرژی است که شما به طور معمول در خانه و خارج از خانه در محیط های مختلف با آن سر و کار دارید و ولتاژ DC یا مستقیم انرژی است که باتری ها تولید می کنند. دلیل نیاز به اینورتر خودرو این است که از آنجایی که باتری خودروها ولتاژ DC تولید می کنند و اکثر لوازم مصرفی الکترونیکی و الکتریکی با ولتاژ AC کار می کنند و بر اساس برق شهر طراحی شده اند اگر بخواهید از دستگاهای AC در اتومبیل خود یا مکان های خارج شهری استفاده کنید به یک دستگاه مبدل برق DC به AC یا اینورتر نیاز دارید. حال به دلیل این که باتری اکثر اتومبیل ها 12 ولت و برق شهر 220 ولت است به مبدل برق 12 به 220 ولت نیز مشهور هستند. با اتصال اینورتر به خودرو با رعایت چند نکته شما می توانید هر دستگاه برقی مورد استفاده خود در خانه یا محل کار به خودروی خود وصل کنید. مهمترین نکاتی که باید در هنگام استفاده از اینورتر در اتومبیل خود داشته باشید عبارت اند از : ظرفیت باطری اتومبیل ، میزان خروجی دینام و توان خروجی مبدل می باشد. اینورتر چگونه کار می ...... ادامه »

عیب یابی و تست باتری یو پی اس
05 مهر 1396

عیب یابی و تست باتری یو پی اس

روش اول تست باتری : برای عیب یابی و تست باتری یو پی اس مواردی که باید در نظر گرفت باید به دلیل  به تنوع و شرایط طراحی یو پی اس ها متفاوت می باشد ولی به صورت کلی زمانی که میخواهیم باتری یو پی اس را برای مشخص کردن شرایط فعلی تست نماییم به چند صورت ممکن می توانیم عمل کنیم. اولین حالت زمانی است که ما قادر به باز نمودن باتری از روی دستگاه یو پی اس به دلیل بالا بودن تعداد باطری ها نباشیم و بخواهیم عمل تست را بدون باز کردن و جدا کردن باتری انجام دهیم.پس بنابراین برای رسیدن به این هدف باید ابتدا این امر را در نظر داشته باشیم که به دلیل اینکه احتمال قطع خروجی به علت فاسد شدن باتری ها وجود دارد ،پس به همین خاطر باید بارهای اصلی را از مدار یو پی اس جدا نماییم و برای تست باطری یو پی اس ابتدا ورودی دستگاه یو پی اس را قطع نموده و با قطع ورودی تمامی خروجی دستگاه یوپی اس بر روی باطری ها افتاده و جریان مصرفی از طریق باتری ها تامین می گردد که در این حالت شما با اندازه گیری مدت زمان  میتوانید شرایط فعلی باطری را بدست آورید. فرمول ساده بصورت تعدادی وجود دارد که با استفاده از آن مقدار جریان مصرفی باتری در زمان قطع ورودی مشخص می گردد و با استفاده از ...... ادامه »

پارامتر های مهمی که باید در هنگام خرید یوپی اس به آن توجه شوند کدامند؟
05 مهر 1396

پارامتر های مهمی که باید در هنگام خرید یوپی اس به آن توجه شوند کدامند؟

در زیر می توانید، نکات مهمی را که باید در هنگام خرید دستگاه یو پی اس مد نظر داشته باشید را ذکر می کنیم: شکل موج خروشی: یوپی اس های موجود در بازار دارای سه نوع شکل موج می باشند: شکل موج مربعی شکل موج شبه سینوسی شکل موج سینوسی بازه ولتاژ و فرکانس ورودی: هرچقدر محدوده ورودی ولتاژ و فرکانس بیشتر باشد، نشان دهنده توانایی یوپی اس در رفع مشکلات عنوان شده برق شهر ورودی می باشد. فرکانس خروجی: هرچقدر فرکانس خروجی 50Hz نزدیکتر و دارای تلرانس کمتری باشد یوپی اس به ایده آل نزدیک تر خواهد شد. رگولاسیون ولتاژ خروجی: رگولاسیون به معنای تثبیت ولتاژ خروجی است. به طور مثال رگولاسیون 220V ± 10% یعنی ولتاژ خروجی بین 198V-242V می باشد. (Total Harmonic Distortion THD): معیاری برای تشابه بین شکل موج سیگنال با شکل موج اصلی است. هرچه مقدار THD کمتر باشد کیفیت شکل موج خروجی یوپی اس بیشتر است. جهت بهبود کیفیت شکل موج خروجی یوپی اس می توان از فیلتر ها استفاده کرد و در واقع هارمونیک اصلی را از میان دیگر هارمونیک ها جدا نمود. وجود بارهایی که از منابع تغذیه سوئیچینگ استفاده می کنند. به دلیل ایجاد هارمونیک در شبکه، باعث داغ شدن ...... ادامه »

کاربرد های اینورتر چیست
05 مهر 1396

کاربرد های اینورتر چیست

1. منبع تغذیه اینورتر برق DC را از منابعی مانند باتری، پانل های خورشیدی، یا سلولهای سوختی به برق AC تبدیل می کند. برق خروجی را می توان به هر ولتاژی که لازم باشد تبدیل کرد. میکرو اینورترها مستقیما جریان را از پانل های خورشیدی به جریان متناوب تبدیل می کنند. 2. منابع برق اضطراری استفاده از باتری و اینورتر بعنوان منبع تغذیه اضطراری (یو پی اس) جهت تامین برق AC زمانی که برق اصلی در دسترس نیست. وقتی که برق اصلی مجددا برقرار شد ، از یکسو کننده برای شارژ کردن باتری ها استفاده می شود. 3. گرمکن القائى از اینورتر ها برای بالا بردن فرکانس برق اصلی جهت استفاده در گرمکن القائى استفاده می شود. برای اینکار ابتدا برق اصلی با به DC تبدیل کرده و سپس بوسیله اینورتر برق DC را به AC با فرکانس بالاتر تبدیل می کنند. 4. انتقال انرژی به روش HVDC در انتقال برق به روش HVDC (انتقال مقدار زیادی انرژی در مسافت‌های زیاد و با تلفات کم)، ابتدا برق AC به برق DC با ولتاژ بالا تبدیل شده و به مکان دیگری منتقل می شود. سپس در محل دریافت، به کمک اینورتر آن را به برق AC تبدیل می کنند. 5.درایو_فرکانس_متغیر درایو فرکانس متغیر یا VFD یک سیستم برای کنترل کردن سرعت چرخش یک موتور AC با کنترل کردن ...... ادامه »

طریقه انتخاب یک استابلایزر مناسب
05 مهر 1396

طریقه انتخاب یک استابلایزر مناسب

برای انتخاب و خرید یک استابلایزر مناسب ابتدا باید به کاربرد مصرف موتوری یا روشنایی (صنعتی یا خانگی) توجه کرد به عنوان مثال دستگاه های خانگی مانند لباسشویی، یخچال فریزر، تلویزیون برای محافظت پیشنهاد میشود از استابلایزرهای حلقوی یا همان سروموتوری استفاده شود. به این دلیل که این نوع استابلایزر با توجه به حساس بودن لوازم خانگی از دقت بسیار بالایی برخوردار می باشد که این امر موجب جلوگیری از صدمه زدن به دستگاه و کاهش هزینه می گردد . توجه به نکات زیر حائز اهمیت است : هسته داخلی دستگاه و سیستم های حفاظتی درهنگام نوسان ولتاژ محدوده ولتاژ ورودی که یک دستگاه استابلایزر می تواند تحمل کند. تنطیم ولتاژ خروجی به صورت دلخواه صفحه نمایش که بتواند ولتاژ ورودی و خروجی و آمپر مصرف را نشان می دهد قابلیت حمل و جابجایی کردن در توان های بالا تنظیم درصد خطا دستگاه راندمان و کارکرد دستگاه 98% خدمات گارانتی پس از فروش استابلایزر   لیست محصولات استابلایزر، تثبیت کننده ولتاژ (کلیک کنید) ... ادامه »

راهنمایی در مورد انتخاب نوع ارستر
03 مهر 1396

راهنمایی در مورد انتخاب نوع ارستر

بهتر است سرج ارستری را انتخاب کرد که دارای کمترین میزان باشد تا بتواند حفاظت مناسبی در برابر ضربه وارد شده بر تجهیزات و افزایش عمر آنهارا به هنگام اتصال به سیستم مدیریتی فراهم می کند. ارستر منتخب با کمترین درجه بیشترین دامنه حفاظتی را برای ایزولاسیون فراهم می کند. در حالیکه ارستری با بالاترین درجه اگر چه توانایی بیشتر ارستر را در نجات دستگاه قدرتی نشان میدهد ولی دامنه حفاظتی برای ضربه گیری را کاهش می دهد انتخاب ارسترها بر اساس میزان ولتاژارستر،کلاس ارستر و مکان قرارگیری ارستر متفاوت می باشد. میزان ولتاژ ارستر: انتخاب این نوع، بستگی به این دارد که دستگاه با زمین اتصال دارد یا نه. اگر دارد باید روش های اتصال به زمین دستگاه را در نظر گرفت کلاس ارستر: به طور عمومی ارسترها شامل سه دسته (کلاس) می باشند علاوه بر حفاظت و ایمنی توانایی و قیمت شامل سه دسته اند: ارسترهاس گروه ایستگاه لوله ارسترهای گروه حد واسط یا ثانویه ارسترهای توزیع کننده ارسترهای گروه ایستگاه لوله بهترین و بیشترین توانایی در حفاظت را انجام می دهند و گران ترین نوع می باشد.... ادامه »

ارسترهای خازنی
03 مهر 1396

ارسترهای خازنی

با قرار گرفتن خازن ها درمدار یا خروج آنها جریان ایجاد شده از خازن باعث تغییرجریان مدار و منجر به تغییر ولتاژ ناگهانی شده. این تغییرات شدید ولتاژ آسیب زیادی را به ماشین های چرخان اعمال میکنند در نتیجه میتوان با به کار گذاشتن یک ارستر مانع از این اتفاق شد. این ارسترها جهت دفع ارتعاشات شدید در پایانه های موتور قرار گرفته تا در این صورت موتور ایمن بماند. ارسترهای خازنی تنها برای حفاظت ازماشین های چرخان کاربرد مناسب تری دارند. این ارسترها شدت موج ضربه های ایجاد شده را کاهش داده و دستگاه را از ولتاژهای ناگهانی بالا درامان نگه می دارند. Transformers & Arrester وقتی ترانسفورها در معرض ضربه های با ولتاژبالا قرار میگیرند در صورتی که توانایی ضربه گیری ترانسفور در برابر ضربه ایجاد شده کافی باشد هیچ آسیبی به ترانسفورها نخواهد رسید. در حالی که برای کابل ها موضوع شکل دیگری است و اعمال هرنوع ضربه برروی آنها منجر به تضعیف قدرت ضربه گیری آنها شده و اگر در معرض ولتازهای بالای زیر حد BIL قرار گیرند از بین میروند.... ادامه »

یو پی اس درب برقی و کرکره برقی
23 شهریور 1396

یو پی اس درب برقی و کرکره برقی

یو پی اس مناسب درب الکترونیک و کرکره برقی استفاده از یو پی اس برای باز و بسته کردن در برقی ( کرکره برقی ) ، روشی کارآمد در زمان قطع برق است. انتخاب یو پی اس و باتری متناسب با میزان مصرف و زمان پشتیبانی انتخاب می گردد تا در زمان استفاده مشکلی به وجود نیاید . یو پی اس نت پاور یکی از برندهای موفق در زمینه تامین برق در و کرکره ی برقی در زمان قطعی است. پکیج های شرکت تالی الکتریک که برای همین منظور در نظر گرفته شده است شامل یو پی اس نت پاور ، باتری و کابینت باتری است . یو پی اس نت پاور برای این پکیج ها با توجه به برق مصرفی در برقی ( کرکره برقی ) می تواند یو پی اس 1KVA یا 1.6KVA یا 2KVA باشد و باتری نیز با توجه به ساعات پشتیبانی ، باتری 18 ، 28 و 42 پیشنهاد می شود. این پکیج ها از لحاظ قیمت مقرون به صرفه است و تجربه موفقی در این زمینه داشته اند. گارانتی و خدمات پس از فروش این پکیج ها توسط شرکتتالی الکتریک با شرایطی بسیار مناسب و مطمئن برای مصرف کنندگان و مشتریان گرامی در نظر گرفته شده است که برای آشنایی بیشتر به قسمت پشتیبانی مراجعه نمایید . در صورت نیاز به هرگونه مشاوره در زمینه انتخاب ، خرید و نصب و راه اندازی دستگاههای ...... ادامه »

یو پی اس برای راه اندازی پکیج در زمان قطعی برق
23 شهریور 1396

یو پی اس برای راه اندازی پکیج در زمان قطعی برق

با استفاده از یو پی اس نت پاور (NET POWER) برای سیستم های گرمایشی پکیج ، در زمان قطع برق می توان همچنان از آب گرم پکیج بدون سرد شدن استفاده نمود. یکی از مشکلاتی که استفاده از پکیج به دنبال خواهد داشت ، از کار افتادن و خاموشی آن در زمان قطع برق و در پی آن سردی آب خواهد بود. اغلب مصرف کنندگان پکیج خانگی ، سردی آب به محض قطع شدن برق را تجربه نموده اند و به دنبال راه حلی برای آن هستند. استفاده از یو پی اس نت پاور در این سیستم می تواند برق مورد نیاز را هنگام قطع برق تامین نماید به گونه ای که بدون خاموش شدن پکیج و سرد شدن آب آن ، همچنان به کار خود ادامه خواهد داد و مصرف کننده به هیچ عنوان متوجه قطع برق نخواهد شد. با توجه به پکیج های مختلف و توان مصرفی آنها ، انتخاب یو پی اس مورد نظر نیز متفاوت است اما با توجه به پکیج های موجود در بازار ایران ، یوپی اس 1KVA نت پاور به راحتی برای این منظور قابل استفاده است و نوع باتری داخلی آن که دارای 2 عدد باتری یو پی اس 9  آمپر ساعت می باشد قادر است یک پکیج 150 واتی را به مدت 2 ساعت روشن نگه دارد. یوپی اس های سونر به دلیل زیبایی و بدون صدا بودن انتخاب بسیار مناسبی برای مصرف کنندگان خانگی است و با ...... ادامه »

یو پی اس برای طلافروشی
22 شهریور 1396

یو پی اس برای طلافروشی

شرکت تالی الکتریک با سابقه درخشان در زمینه برق اضطراری ، یو پی اس (UPS) ، استابلایزر ، اینورتر ، باتری سیلدلیداسید و ... پکیج های مناسبی شامل یو پی اس ، باتری و کابینت برای تامین برق طلافروشی در زمان قطع برق را ارائه کرده است که با قیمت مناسب آماده تحویل به مشتریان و همکاران گرامی می باشد. نصب و راه اندازی یو پی اس نت پاور به سادگی امکان پذیر است و فضای بسیار کمی را اشغال می کند. از جمله تجهیزات ضروری برقی موجود در یک طلافروشی می توان به دوربین ها ، گاوصندوق ، ترازو ، ویترین و کارتخوان اشاره کرد که در صورت قطع برق ، از کار می افتند. پکیج پیشنهادی شرکت تالی الکتریک، شامل یو پی اس 5KVA ، باتری و کابینت می باشد که متناسب با زمان پشتیبانی مورد نیاز ، آمپر باتری ها مشخص می شود. گارانتی و پشتیبانی پکیج ها توسط شرکت تالی الکتریک صورت می گیرد که برای اطلاعات بیشتر می توانید به بخش پشتیبانی مراجعه نمایید. شرکت تالی الکتریک افتخار دارد تا با ارائه مشاوره در تمامی مراحل محاسبه ، انتخاب و خرید یو پی اس ، شما را همراهی نماید. برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره ، با شماره های تماس در صفحه تماس با ما تماس حاصل نمایید.... ادامه »

استابلایزر ستونی
22 شهریور 1396

استابلایزر ستونی

استابلایزرهای ستونی از سه عدد ترانس ستونی و یا همان واریاکی تشکیل شده اند و همچنین در برخی از آنها از یک عدد ترانس تقویت وجود دارد که کار اصلی این ترانس ایتدا برق ورودی را گرفته و فیلتر می کند سپس برق را به سه ترانس واریاکی می دهد و در هنگامی که ولتاژ ورودی با نوسان همرا باشد خروجی را تنظیم می کند و بدون پرش در خروجی اعمال می نماید همچنین این نوع استابلایزرها بیشتر در آمپر های بالا مورد مصرف قرار می گیرد استابلایزر های ستونی شیماتسو از سیستم امنیتی بسیار بالایی برخوردار هستند از قبیل سیستم دتکتور دود و آتش سیستم کنترل فاز، سیستم افزایش ولتاژ، سیستم افزایش جریان و دارای استاندارد جهانی مانند ایزو 9001 و ایزو1400 می باشد. انواع استابلایزر سه فاز نیمه صنعتی سرووموتوری شیماتسو شامل: مدل OMG-33-9Kva  با توان 9 کیلو وات،خروجی ثابت 380 ولت و تحمل جریان 12 آمپر مدل OMG-33-15Kva  با توان 15 کیلو وات،خروجی ثابت 380 ولت و تحمل جریان 20 آمپر مدل OMG-33-20Kva  با توان 20 کیلو وات،خروجی ثابت 380 ولت و تحمل جریان 27 آمپر مدل OMG-33-30Kva  با توان 30 کیلو وات،خروجی ثابت 380 ولت و تحمل جریان 40 آمپر مدل OMG-33-50Kva  با توان 50 کیلو وات،خروجی ثابت 380 ولت و تحمل ...... ادامه »

ترانسفورماتور افزاینده ولتاژ
22 شهریور 1396

ترانسفورماتور افزاینده ولتاژ

شنت میتر (Shunt) چیست ؟
22 شهریور 1396

شنت میتر (Shunt) چیست ؟

شنت (Shunt) چیست: شنت به بیان ساده یک مقاومت دارای ارزش بسیار پایین (اغلب کمتر از یک اهم) است که برای کمک به اندازه گیری جریان استفاده می شود. همانطور که در شکل نشان داده شده است، مقاومت شنت RSH به صورت موازی با یک میتر قرار داده شده که این مقاومت برای کاهش حساسیت آن با یک مقدار شناخته شده است. شنت (Shunt Meter) با دور زدن و یا "منحرف کردن" بسیاری از جریان های در اطراف میتر، این عمل را انجام می دهد. بنابراین مقاومتی که در قسمت جلوی شنت وجود دارد، اجازه می دهد تا شما یک اندازه گیری استاندارد داشته باشید، مانند 0 الی 1 میلی متر، و برای نمونه تبدیل آن به 0 الی 20 آمپر.                                                                                     استفاده از مولتی مترهای مدرن برای اندازه گیری جریان می تواند گاهی اوقات مشکل باشد. بسیاری از این میترها تنها قادر به اندازه گیری تا یک آمپر هستند. با این حال، ممکن است پروژه طراحی رسم دستگاه 112 ولت DC خیلی بیشتر از اینها به طول انجامد. اگر شما تا کنون فکرخرید یک شنت تجاری برای حل مشکل را داشته اید، می دانید که با چه هزینه زیادی ...... ادامه »

چرا از یو پی اس استفاده کنیم؟
22 شهریور 1396

چرا از یو پی اس استفاده کنیم؟

آنچه مشتریان یو پی اس باید بدانند: یو پی اس مخفف برق اضطراری است.  یوپی اس یک دستگاه محافظ قدرت است که قدرت دریافتی را جهت پذیرش پارامترها تنظیم خواهد کرد و همچنین مقدار قدرت محدودی را به هنگام قطع برق، فراهم خواهد نمود. این دستگاه عملکردهایی دارد که جهت محافظت از تقریباً تمام وسایل الکترونیکی طراحی شده است. دلیل اینکه چرا این دستگاه اینقدر مهم است، شاید این باشد که به درک بهتر قدرت برق کمک می کند. اگر شما در گذشته شاهد سوسو زدن نورهای خانه یا اداره بوده اید، کامپیوتر هنگ می کرد یا دوباره راه اندازی می شد، پس شما با مشکل منبع قدرت نور مواجه بوده اید. آنچه که افراد نمی دانند، اینست که قدرت برقی که خانه یا اداره آنها را پوشش می دهد در دفعاتی نامنظم است و لزوماً به طور مداوم ۱۲۰ ولت نیست. ولتاژ ایده آل منبع تغذیه ۱۲۰ ولت است. با این وجود، حتی در مناطق مسکونی، اغلب می تواند به بیش از ۱۶۰ ولت یا کمتر از ۱۰۰ وات برسد. این حتی در مناطق صنعتی می تواند بدتر باشد، اگر شما نزدیک به چنین مناطقی زندگی می کنید، با توجه به ماشین آلاتی که مورد استفاده قرار می گیرند، قدرت برق در این مناطق کاهش می یابد. یو پی اس عمومی دم دستی که ولتاژ را حس می ...... ادامه »

چرا از واریابل استفاده کنیم؟
22 شهریور 1396

چرا از واریابل استفاده کنیم؟

آنچه مشتریان واریابل باید بدانند: واریاک یا همان اتوترانس دستگاهی است که با اعمال ولتاژ ac به ورودی آن می تواند در خروجی ولتاژ ac متغیر تولید نماید. برای فهم بیشتر واریاک ، یک ترانسفورماتور ساده 220 به 220 را در نظر بگیرید. اگر بتوانیم یکی از سرهای ثانویه را آزادانه حرکت دهیم تا تعداد دور سیم ها جا به جا شود ، متناسب با تغییرات مکانیکی می توانیم در خروجی تغییرات الکتریکی داشته باشیم. عموما از واریاک به عنوان منبع تغذیه ac استفاده می شود ولی در اصل این دستگاه یک اتو ترانس است. منبع تغذیه ac دستگاهی است که علاوه بر تغییرات ولتاژ می بایست فرکانس را نیز تغییر دهد که واریاک قادر به تغییر فرکانس نمی باشد. واریاک ها در دو مدل تک فاز و سه فاز ساخته می شوند. از نام آنها مشخص است که واریاک تک فاز برای تغییرات ولتاژ تک فاز و واریاک سه فاز به منظور تغییرات ولتاژ سه فاز استفاده می شود. علاوه بر تک فاز و سه فاز بودن واریاک ها در توان هم با یکدیگر متفاوتند. عموما واریاک ها در توان های 0.5 ، 1 ، 2 ، 3 ، 5 ، 6 ، 9 ، 10 ، 15 و 20 کیلو ولت آمپر ساخته می شوند. نحوه ی عملکرد واریابل: ترانسفورماتور متغیر یا ترانسفورمر یا همان واریابل وسیله‌ای است که انرژی ...... ادامه »

فروش استابلایزر
22 شهریور 1396

فروش استابلایزر

بازرگانی تالی الکتریک جهت رفاه در امر خرید استابلایزر برای مشتریان خود خدمات فروش استابلایزر به صورت آنلاین و تلفنی را با کوتاهترین زمان تحویل توسط پیک ، تیپاکس و باربری در سراسر ایران ارائه می نماید. استابلایزر دستگاهی است که به حفظ ولتاژ ثابت در یک مدار الکتریکی کمک می کند،انتخاب استابلایزر مناسب به میزان جریان و ظرفیت فعلی مدار بستگی دارد. یکی از انواع استابلایزها استابلایزر صنعتی می باشد .این دستگاه از نوسانات ولتاژ جلوگیری می نماید و از طریق تثبیت ولتاژ AC همواره ولتاژ ورودی و خروجی یکسانی را برای کاربران فراهم می آورد. استابلایزر صنعتی در مقایسه با دیگر استابلایزر ها دارای ظرفیت بالا ، کارایی بهتر ، ضریب خطای پایین و تنظیم ولتاژ پایدار برای انواع استفاده های طولانی و تغییرولتاژهای ناگهانی مناسب می باشد. استابلایزر صنعتی در انواع تجهیزات الکترو مکانیکی ،خطوط تولید صنعتی ،آسانسور،تجهیزات پزشکی ،تجهیزات نور،صنعت نساجی،لوازم خانگی ، راه آهن ، دستگاه های رادیو لوژی و تمام صنایعی که در آنها به تثبیت ولتاژ نیاز است مورد استفاده قرار می گیرد. مشاهده دیگر مقالات مربوط به استابلایزر یا تثبیت کننده ولتاژ: خرید ...... ادامه »

واریابل (واریاک) چیست؟
20 شهریور 1396

واریابل (واریاک) چیست؟

واریاک  یک نام تجاری برای Outo transformer است. یک ترانسفورمرجریان الکتریکی و مقاومت ظاهری ایجاد می کند . ولتاژ اولیه و ثانویه ای که این دستگاه ایجاد می کند متفاوت است. برای درک بهتر آن باید دو مفهوم مغناطیس و الکتریسیته را بدانید. وقتی جریانی از سیمی عبور می کند ، میدان مغناطیسی در اطراف سیم ایجاد می شود و تغییر آن باعث ایجاد جریان مغناطیسی می شود. بر اساس نظریه ی فارادای هر تغییری در مدار میدان مغناطیسی باعث ایجاد جریان الکتریکی در آن مدار می شود. با استفاده از این دو مفهوم ما می توانیم بفهمیم که استفاده از جریان متفاوت برای ایجاد تغییر در میدان مغناطیسی با وجود مداری دیگر،جریانی را در آن مدار ایجاد می کند و  این چیزی است که در یک ترانسفورمر اتفاق می افتد.                                                                         یک مبدل معمولی شامل دو سر سیم ،سیم پیچ اولیه و سیم پیچ ثانویه در اطراف هسته ی آهنی است. میزان ولتاژ ی که سیم پیچ ثانویه منتشر می کند متناسب است با تعداد دور سیم پیچ اولیه. مبدل جریان مستقیمِ ...... ادامه »

تثبیت کننده ولتاژ
20 شهریور 1396

تثبیت کننده ولتاژ

تثبیت کننده ولتاژ(استابلایزر)  بیشترین کاربرد این دستگاه در فضاهایی استفاده می گردد که نوسان ولتاژ و پرش ولتاژ وجود دارد. تثبیت کنند ه می تواند نویز های نا گهانی و پرش برق به دستگاه های برقی کمک کرده و با عث طول عمر و صرفه جویی در هزینه شود.تثبیت کننده ولتاژ در مدل های تک فاز و سه فاز قابل ارائه می باشد مدل های تکفاز با سریSTB-11 وسری سه فاز STB-33 می باشد تثبیت کنند های ولتاژ در مدل های تکفاز جهت تقویت ولتاژ می باشند در مدل های تکفاز 1500 VA با خروجی 8 آمپر جهت یخچال فریزر ،2KVA با خروجی 8 آمپر دستگاه برش و CNC ، 3KVA خروجی 12 آمپر لباسشوئی، 5KVA با خروجی 20 آمپر جهت لوازم خانگی 8KVA با خروجی با 32 آمپر جهت لوازم خانگی به همراع کولر گازی تا 2400 ، 10KVA با خروجی 40 آمپر ودارای دو هسته تقویت برق جهت لوازم برقی و خانگی با کولر گازی 34000 به بالا می باشد. در واقع، تثبیت کننده ولتاژ دستگاهی است که برای ثابت نگاه داشتن سطح ولتاژ طراحی شده است ، تثبیت کننده های ولتاژ ممکن است از یک مکانیسم الکترومکانیکی و یا از مکانیسم الکترونیکی تشکیل شده باشند.همچنین بسته به نوع طراحی خود می توانند برای تنظیم یک یا چند ولتاژ AC یا DC مورد استفاده قرار گیرند. تثبیت کننده های ولتاژ ...... ادامه »

تفاوت یو پی اس در سیستم توزیع شده با متمرکز چیست؟
20 شهریور 1396

تفاوت یو پی اس در سیستم توزیع شده با متمرکز چیست؟

مکان نصب یو پی اس را می توان به دو دسته تقسیم نمود : توزیع شده و متمرکز مصارف بارهای الکتریکی در بعضی از مکانها توزیع شده اند، در این موارد می توان از چند یو پی اس استفاده کرد و هر بخش از بار الکتریکی را با یک یو پی اس تغذیه نمود. به عنوان مثال در یک اداره که دارای قسمت مالی ، اداری ، اتاق سرور و... می باشد می توان یک یو پی اس برای قسمت مالی و یک یوپی اس برای قسمت اداری و... مورد استفاده قرار داد. به عبارتی دیگر سیستم تامین برق اضطراری در محیط توزیع خواهد شد. مزیت های سیستم توزیع شده امکان ادامه به کار قسمتهای مختلف در صورت خراب شدن UPS یک قسمت کم شدن هزینه تمام شده کاهش هزینه های نگهداری و تعمیر درجه اطمینان بالا هزینه پایین در هنگام افزایش بار مصرفی و اضافه کردن یو پی اس ایمن تر در توان های بالا  در بسیاری از مکان ها و کارخانه ها که بار الکتریکی آنها متمرکز می باشد ، امکان توزیع یو پی اس ها وجود ندارد. (مثلاً تجهیزات صنعتی با توانهای بسیار زیاد ) در این حالت از یوپی اس های توان بالا به صورت متمرکز استفاده می شود .حسن این روش متمرکز بودن تجهیزات یو پی اس در یک مکان مشخص می باشد. به طور کلی می توان تفاوت ...... ادامه »

  1   2   3