• محصول
تالی الکتریک
یو پی اس درب برقی و کرکره برقی
1396/06/23

یو پی اس درب برقی و کرکره برقی

یو پی اس مناسب درب الکترونیک و کرکره برقی استفاده از یو پی اس برای باز و بسته کردن در برقی ( کرکره برقی ) ، روشی کارآمد در زمان قطع برق است. انتخاب یو پی اس و باتری متناسب با میزان مصرف و زمان پشتیبانی انتخاب می گردد تا در زمان استفاده مشکلی به وجود نیاید . یو پی اس نت پاور یکی از برندهای موفق در زمینه تامین برق در و کرکره ی برقی در زمان قطعی است. پکیج های شرکت تالی الکتریک که برای همین منظور در نظر گرفته شده است شامل یو پی اس نت پاور ، باتری و کابینت باتری است . یو پی اس نت پاور برای این پکیج ها با توجه به برق مصرفی در برقی ( کرکره برقی ) می تواند یو پی اس 1KVA یا 1.6KVA یا 2KVA باشد و باتری نیز با توجه به ساعات پشتیبانی ، باتری 18 ، 28 و 42 پیشنهاد می شود. این پکیج ها از لحاظ قیمت مقرون به صرفه است و تجربه موفقی در این زمینه داشته اند. گارانتی و خدمات پس از فروش این پکیج ها توسط شرکتتالی الکتریک با شرایطی بسیار مناسب و مطمئن برای مصرف کنندگان و مشتریان گرامی در نظر گرفته شده است که برای آشنایی بیشتر به قسمت پشتیبانی مراجعه نمایید . در صورت نیاز به هرگونه مشاوره در زمینه انتخاب ، خرید و نصب و راه اندازی دستگاههای تامین برق  ... ادامه »

یو پی اس برای راه اندازی پکیج در زمان قطعی برق
1396/06/23

یو پی اس برای راه اندازی پکیج در زمان قطعی برق

با استفاده از یو پی اس نت پاور (NET POWER) برای سیستم های گرمایشی پکیج ، در زمان قطع برق می توان همچنان از آب گرم پکیج بدون سرد شدن استفاده نمود. یکی از مشکلاتی که استفاده از پکیج به دنبال خواهد داشت ، از کار افتادن و خاموشی آن در زمان قطع برق و در پی آن سردی آب خواهد بود. اغلب مصرف کنندگان پکیج خانگی ، سردی آب به محض قطع شدن برق را تجربه نموده اند و به دنبال راه حلی برای آن هستند. استفاده از یو پی اس نت پاور در این سیستم می تواند برق مورد نیاز را هنگام قطع برق تامین نماید به گونه ای که بدون خاموش شدن پکیج و سرد شدن آب آن ، همچنان به کار خود ادامه خواهد داد و مصرف کننده به هیچ عنوان متوجه قطع برق نخواهد شد. با توجه به پکیج های مختلف و توان مصرفی آنها ، انتخاب یو پی اس مورد نظر نیز متفاوت است اما با توجه به پکیج های موجود در بازار ایران ، یوپی اس 1KVA نت پاور به راحتی برای این منظور قابل استفاده است و نوع باتری داخلی آن که دارای 2 عدد باتری یو پی اس 9  آمپر ساعت می باشد قادر است یک پکیج 150 واتی را به مدت 2 ساعت روشن نگه دارد. یوپی اس های سونر به دلیل زیبایی و بدون صدا بودن انتخاب بسیار مناسبی برای مصرف کنندگان خانگی است و با دارا  ... ادامه »

چرا از یو پی اس استفاده کنیم؟
1396/06/22

چرا از یو پی اس استفاده کنیم؟

آنچه مشتریان یو پی اس باید بدانند: یو پی اس مخفف برق اضطراری است.  یوپی اس یک دستگاه محافظ قدرت است که قدرت دریافتی را جهت پذیرش پارامترها تنظیم خواهد کرد و همچنین مقدار قدرت محدودی را به هنگام قطع برق، فراهم خواهد نمود. این دستگاه عملکردهایی دارد که جهت محافظت از تقریباً تمام وسایل الکترونیکی طراحی شده است. دلیل اینکه چرا این دستگاه اینقدر مهم است، شاید این باشد که به درک بهتر قدرت برق کمک می کند. اگر شما در گذشته شاهد سوسو زدن نورهای خانه یا اداره بوده اید، کامپیوتر هنگ می کرد یا دوباره راه اندازی می شد، پس شما با مشکل منبع قدرت نور مواجه بوده اید. آنچه که افراد نمی دانند، اینست که قدرت برقی که خانه یا اداره آنها را پوشش می دهد در دفعاتی نامنظم است و لزوماً به طور مداوم ۱۲۰ ولت نیست. ولتاژ ایده آل منبع تغذیه ۱۲۰ ولت است. با این وجود، حتی در مناطق مسکونی، اغلب می تواند به بیش از ۱۶۰ ولت یا کمتر از ۱۰۰ وات برسد. این حتی در مناطق صنعتی می تواند بدتر باشد، اگر شما نزدیک به چنین مناطقی زندگی می کنید، با توجه به ماشین آلاتی که مورد استفاده قرار می گیرند، قدرت برق در این مناطق کاهش می یابد. یو پی اس عمومی دم دستی که ولتاژ را حس می کند  ... ادامه »

یو پی اس برای طلافروشی
1396/06/22

یو پی اس برای طلافروشی

شرکت تالی الکتریک با سابقه درخشان در زمینه برق اضطراری ، یو پی اس (UPS) ، استابلایزر ، اینورتر ، باتری سیلدلیداسید و ... پکیج های مناسبی شامل یو پی اس ، باتری و کابینت برای تامین برق طلافروشی در زمان قطع برق را ارائه کرده است که با قیمت مناسب آماده تحویل به مشتریان و همکاران گرامی می باشد. نصب و راه اندازی یو پی اس نت پاور به سادگی امکان پذیر است و فضای بسیار کمی را اشغال می کند. از جمله تجهیزات ضروری برقی موجود در یک طلافروشی می توان به دوربین ها ، گاوصندوق ، ترازو ، ویترین و کارتخوان اشاره کرد که در صورت قطع برق ، از کار می افتند. پکیج پیشنهادی شرکت تالی الکتریک، شامل یو پی اس 5KVA ، باتری و کابینت می باشد که متناسب با زمان پشتیبانی مورد نیاز ، آمپر باتری ها مشخص می شود. گارانتی و پشتیبانی پکیج ها توسط شرکت تالی الکتریک صورت می گیرد که برای اطلاعات بیشتر می توانید به بخش پشتیبانی مراجعه نمایید. شرکت تالی الکتریک افتخار دارد تا با ارائه مشاوره در تمامی مراحل محاسبه ، انتخاب و خرید یو پی اس ، شما را همراهی نماید. برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره ، با شماره های تماس در صفحه تماس با ما تماس حاصل نمایید.... ادامه »

نحوه انتخاب توان یو پی اس و باتری مناسب چیست؟
1396/06/20

نحوه انتخاب توان یو پی اس و باتری مناسب چیست؟

یکی از دغدغه های مربوط به خرید یو پی اس و فروش یو پی اس ، محاسبه صحیح یو پی اس و آمپر باتری مورد نیاز مصرف کننده است. با مطالعه این پست می توانید از این پس به راحتی خودتان این محاسبات را انجام دهید. برای انتخاب یو پی اس مناسب ابتدا باید توان تجهیزات موجود محاسبه گردد . با توجه به توان محاسبه شده ، بهتر است یو پی اس ای با توان بالاتر انتخاب گردد . به عنوان نمونه اگر اداره ای دارای 6 دستگاه کامپیوتر باشد و توان هر کامپیوتر 250 وات فرض شود ، توان مجموع کامپیوترها برابر 1500 وات می شود ، حال برای انتخاب یو پی اس 30 درصد بالاتر از این توان را محاسبه می کنیم که برابر 1950 وات خواهد شد ، لذا با توجه به ضریب توان ( Power Factory ) دستگاه یوپی اس و این که در بازار توان UPS با توان ظاهری آن و بر حسب KVA شناخته می شود ، در این حالت دستگاه مناسب 3KVA خواهد بود. ( آشنایی با اصطلاحات مرتبط با یو پی اس )   یو پی اس ها اغلب دارای بازده بالای 95% بوده ، بسته به میزان توان مصرف کننده و باطری خود قادرند تا مدت زمان مشخصی که از فرمول زیر محاسبه می شوند ، برق خروجی را تامین کنند. به عنوان مثال یک یوپی اس با دو باتری 12 ولت و55 آمپر ساعت در حال تغذیه یک کامپیوتر 300 وات  ... ادامه »

محاسبه یو پی اس و باتری
1396/06/20

محاسبه یو پی اس و باتری

یکی از مهم ترین نکات بعد از انتخاب یو پی اس مورد نظر ، انتخاب بهترین باتری با آمپرساعت مناسب برای یوپی اس است. چرا که از UPS انتظار می رود تا در هنگام قطعی برق بتواند برق مورد نیاز دستگاه های متصل را تأمین نماید و این امر به عهده باطری ها می باشد لذا باید در انتخاب آنها دقت لازم به عمل آید. همانطور که در قسمت آموزش یو پی اس توضیحات مربوطه داده شده ، از فرمول زیر به راحتی می توان با دانستن میزان زمان پشتیبانی ، آمپرساعت باتری ، و با دانستن آمپرساعت باتری ، میزان ساعت پشتیبانی را محاسبه نمود: مثال: توان مصرفی دستگاه ها برابر با 2000 وات و 2 ساعت می خواهد هنگام قطعی برق دستگاه کار کند، به عبارتی دیگر میزان ساعت پشتیبانی 2 ساعت نیاز دارد؟ با توجه به مصرف 2000 وات دستگاه یو پی اس پیشنهادی می تواند یو پی اس 3KVA و یا یو پی اس 5KVA باشد که بهتر است 5KVA باشد ( دلیل انتخاب یو پی اس ) اما در فرمول فوق فرقی بین این دو نیست چون ولتاژ باطری هر دو برابر 48 ولت می باشد، لذا داریم : محاسبه باتری یو پی اس در نتیجه با باطری 83AH ، می تواند 2 ساعت از دستگاه هنگام قطعی برق استفاده کند اما از آنجهت که باطری 83AH نیست ، اولین آمپر بالایی پیشنهاد داده می شود ، یعنی 100AH نکته: در فرمول  ... ادامه »

راهنمای خرید یو پی اس
1396/06/20

راهنمای خرید یو پی اس

برای خرید یو پی اس به نکات متفاوتی باید توجه داشت تا بعد از خرید یو پی اس ، لذت و طعم یک خرید خوب را تجربه کنید. نکات مهم خرید یو پی اس را می توان به صورت زیر بیان کرد: 1. توان مورد نیاز و توان مصرفی : یکی از مهم ترین نکات برای خرید یو پی اس این است که توان مصرفی دستگاه هایی که قرار است به آن متصل شوند را محاسبه کنید ، برای این منظور کافی است توان هر یک از وسایل را جداگانه و در نهایت مجموع آنها را حساب کنید. ( در زیر لینک توان مصرفی دستگاه های معمول آورده شده است ) توان وسایل برقی با وات بیان می شود که این توان معمولا روی دستگاه های برقی نوشه شده است در صورتی که به توان مصرفی دستگاه مستقیم اشاره نشده باشد حتما عددی به عنوان جریان ( A ) آن نوشته شده است که از حاصل ضرب آن عدد در ولتاژ دستگاه ، توان آن بدست می آید. به عنوان مثال اگر روی برچسب یک پرینتر که مستقیم به برق متصل می شود ( بدون آداپتور ) جریان را 2 آمپر نوشته باشد ، توان پرینتر 2×220 یعنی 440 وات  می شود. پس از برآورد توان دستگاه ها و تجهیزات باید یو پی اس ای را انتخاب نمود که دارای توانی بیشتر از توان تجهیزات باشد. در حالت عرف توان یو پی اس ، 1.25 برابر توان تجهیزات انتخاب می شود. این کار دارای چند  ... ادامه »

جدول توان مصرفی دستگاه های برقی
1396/06/20

جدول توان مصرفی دستگاه های برقی

دستگاه های متفاوت برقی دارای توان مصرفی متفاوتی هستند که معمولا به عنوان "مصرف دستگاه" شناخته می شود. برای انتخاب بهترین یو پی اس ، بهترین آمپر باتری یوپی اس و همچنین انتخاب پنل خورشیدی در برق خورشیدی نیاز است تا توان دستگاه های مصرفی مشخص شود و مجموع آنها در فرمول های مربوطه قرار گیرد . برای آگاهی از فرمول های محاسباتی می توانید انتخاب یو پی اس و باتری را مطالعه کنید. توان مصرفی با واحد وات مشخص می شود که اغلب بر روی برچسب دستگاه برقی ذکر شده است ، در صورتی که این عدد به صورت مستقیم نباشد از حاصل ضرب جریان ( واحد آمپر A ) در ولتاژ ( V ) می توان به این عدد رسید. در جدول زیر توان مصرفی برخی از دستگاه ها ذکر شده است :                  دستگاه     مصرف ( وات ) کولر آبی 700 شارژر موبایل 10 مودم باسیم 25 مودم وایرلس 50 کامپیوتر با مانیتور LCD 250 کامپیوتر با مانیتور CRT 320 لپ تاپ 45 اسکنر 40 سوئیچ شبکه 100 سوئیچ شبکه 24 کانال 150 پرینتر لیزری 450 پرینتر جوهرافشان 250 پرینتر لیزری سه کاری 700 سرور بزرگ 2200 سرور کوچک 1200               دستگاه        مصرف ( وات  ... ادامه »

انواع یو پی اس و کاربرد آنها چیست؟
1396/06/20

انواع یو پی اس و کاربرد آنها چیست؟

یو پی اس (UPS) ها از دیدگاههای مختلفی از جمله تکنولوژی ساخت ، شکل موج خروجی ، تک و سه فاز بودن تقسم بندی میشوند. الف. انواع یو پی اس (UPS) از نظر تکنولوژی ساخت : یو پی اس ها از نظر تکنولوژی ساخت به دو دسته کلی یو پی اس آفلاین Off Line و یو پی اس آنلاین On Line تقسیم می شوند . نوع اول در شرایط نرمال ، برق شهر را به خروجی هدایت کرده ، همزمان باتری ها را نیز شارژ می کند. در صورت بروز هرگونه مشکل برای برق شهر ، برق مستقیم باطری را به متناوب تبدیل و مصرف کننده ها را تغذیه می نماید . یوپی اس های آنلاین در تمام شرایط و زمانها عملیات شارژ و دشارژ را انجام می دهند . به این صورت که برق شهر یکسو شده و باتری را شارژ می کند . در همین حین قسمت اینورتر یو پی اس برق مستقیم باطری را تبدیل و خروجی را تامین می کند . یو پی اس آنلاین دارای قابلیت اطمینان بیشتر بوده ، برای توانهای بالاتر استفاده می شود ولی با توجه به دائم کار بودن نوع OnLine ، فرسودگی قطعات در آن بیشتر است . یو پی اس آفلاین : یو پی اس های آفلاین Offline خود به انواع مختلفی نظیر لاین اینترکتیو Line Interactive و Ferro Standby ، تقسیم می شوند . 1- توپولوژی Ferro Standby : شکل زیر توپولوژی این نوع UPS را نشان داده است . در اِین توپولوژی  ... ادامه »

تفاوت یو پی اس در سیستم توزیع شده با متمرکز چیست؟
1396/06/20

تفاوت یو پی اس در سیستم توزیع شده با متمرکز چیست؟

مکان نصب یو پی اس را می توان به دو دسته تقسیم نمود : توزیع شده و متمرکز مصارف بارهای الکتریکی در بعضی از مکانها توزیع شده اند، در این موارد می توان از چند یو پی اس استفاده کرد و هر بخش از بار الکتریکی را با یک یو پی اس تغذیه نمود. به عنوان مثال در یک اداره که دارای قسمت مالی ، اداری ، اتاق سرور و... می باشد می توان یک یو پی اس برای قسمت مالی و یک یوپی اس برای قسمت اداری و... مورد استفاده قرار داد. به عبارتی دیگر سیستم تامین برق اضطراری در محیط توزیع خواهد شد. مزیت های سیستم توزیع شده امکان ادامه به کار قسمتهای مختلف در صورت خراب شدن UPS یک قسمت کم شدن هزینه تمام شده کاهش هزینه های نگهداری و تعمیر درجه اطمینان بالا هزینه پایین در هنگام افزایش بار مصرفی و اضافه کردن یو پی اس ایمن تر در توان های بالا  در بسیاری از مکان ها و کارخانه ها که بار الکتریکی آنها متمرکز می باشد ، امکان توزیع یو پی اس ها وجود ندارد. (مثلاً تجهیزات صنعتی با توانهای بسیار زیاد ) در این حالت از یوپی اس های توان بالا به صورت متمرکز استفاده می شود .حسن این روش متمرکز بودن تجهیزات یو پی اس در یک مکان مشخص می باشد. به طور کلی می توان تفاوت های این دو سیستم  ... ادامه »

چرا به یو پی اس نیاز داریم؟
1396/06/01

چرا به یو پی اس نیاز داریم؟

 علت نیاز به یو پی اس ups سیستم برق بدون وقفه در زندگی روزمره قطع منبع تغذیه یک منبع نگرانی برای  مصرف کننده است، و منجر به نیاز به ارائه منبع قدرت اضطراری در برخی از مناطق مهم از هر دو نرم افزار خانگی و صنعتی می دهد. این امر منجر به طراحی و ساخت و ساز از برق اضطراری (یو پی اس) منجر شده است. در این کار، ما استفاده از قطعات حالت جامد، با کمک دانش پس زمینه در زمینه الکترونیک، به صورت محلی تولید یو پی اس که می تواند برای قدرت بازگشت به بالا برای بارهای بحرانی و ضروری استفاده می شود. برای طراحی، یک باتری استفاده می شود برای تامین ولتاژ مستقیم و در حال حاضر، است که توسط اینورتر معکوس. a.c. 12V معکوس، ۵۰ هرتز است، با استفاده از ترانسفورماتور به ۲۴۰V a.c.، ۵۰Hz است تبدیل شده است. این سیستم همچنین دارای ساخته شده در محافظت در برابر ولتاژ معکوس، به صورت خودکار تغییر بیش از و شارژر باتری، که شارژ باتری برای استفاده مداوم وقتی که تغذیه مدار احیا می شود. قدرت خروجی دستگاه ساخته می شود ۲۹۰ وات (تعیین شده توسط ترانزیستور قدرت)، می دهد که درصد خطا از ۳٫۳ درصد بود.   لیست محصولات یو پی اس (کلیک کنید) ... ادامه »

ویژگی های یو پی اس باکیفیت
1396/06/01

ویژگی های یو پی اس باکیفیت

 در این مقاله مهمترین فاکتورهای اصلی در انتخاب یو پی اس را با ذکر توضیحات بیان میکنیم. امیدواریم که برای خریدارن یو پی اس قابل استفاده باشد. لطفا کسانی که میخواهند یو پی اس تهیه کنند به  موارد زیر توجه فرمایند این موارد از مهمترین نکات انتخاب مناسبترین یو پی اس میباشد. THD (Total Harmonic Distortion) وجود بارهایی که از منابع تغذیه سوئیچینگ استفاده م یکنند، به دلیل ایجاد هارمونیک در شبکه، باعث داغ شدن سی مهای نول و به تبعه آن باعث بروز گرما در سیستم برق میشوند. بنابراین برای مکان هایی که تعداد دستگاه های کامپیوتری زیادی دارند، توصیه میشود از یو پی اس با THD جریان ورودی پایین مثلا % ۱۰ استفاده شود.  Switch Time به فاصله زمانی بین سوئیچ از برق شهر به باتری و بالعکس گفته م یشود. هر چه این زمان بیشتر باشد احتمال Restart شدن کامپیوتر در لحظه سوئیچ بیشتر خواهد بود. دستگاه هایی که زمان سوئیچ آنها حدود صفر است به دستگاه های On-Line معروف هستند. Backup Time زمان مورد نیاز برای وضعیتی است که برق شهر قطع شده و لازم است برای تغذیه بار مصرفی از شارژ باتری استفاده شود. این زمان بستگی به باتری دارد و با کم و زیاد شدن باتری، کم و یا زیاد م یشود. یو پی اس ممکن است دارای باتری  ... ادامه »

کاربرد دستگاههای یو پی اس در کامپیوترها
1396/06/01

کاربرد دستگاههای یو پی اس در کامپیوترها

 کامپیوترها  کاربردهای مختلفی دارند و امروزه بیشترین نقش را در زندگی شغلی و شخصی بشر ایفا میکنند. کامپیوتر ها با داده ها سروکار دارند و داده ها برای ما خیلی ارزشمند هستند مجموعه داده ها اطلاعات را فراهم میکند و اطلاعات حاصل داده های پردازش شده توسط  کامپیوتر هستند و اطلاعات می توند هرچیزی را شامل شود . اطلاعات میتواند متن، عکس، ویدئو، صوت و یا ترکیبی از این موارد باشد و همه ی اینها حاصل از پردازش داده ها می باشند. کسی که با کامپیوتر کار میکند میداند که داده ها چقدر میتوانند ارزشمند باشند هر داده ای که از صفحه کلید یا از سایر ورودی های به کامپیوتر وارد میشود در حافظه موقت کامپیوتر قرار میگیرد و با قطع احتمالی جریان برق همه ی داده ه از حافظه موقت پاک خواهند شد. ممکن است ساعتها کار کرده اید و هنوز نتیجه کارتان را ذخیره نکرده اید بطور حتم با قطع جریان برق کامپیوتر به یک باره قطع خواهد شد و هر چه که در حافظه موقت قرار داشته باشد پاک خواهد  شد و نتیجه ساعت ها تلاش شما از بین خواهد رفت. برای جلوگیر ی از موارد فوق باید از یو پی اس آنلاین استفاده کرد. یو پی اس ما بین سیستم کامپیوتر و برق شهری قرار میگیرد و کامپیوتر  ... ادامه »

تفاوت استابلایزر و UPS
1396/05/30

تفاوت استابلایزر و UPS

استابلایزر ( ترانس خانگی ) و یو پی اس هر دو تثبیت کننده ولتاژ هستند و دارای فیلترهای الکترونیکی و الکتریکی جهت حذف نوسان و نویز برق میباشند و برقی یکنواخت به مصرف کننده ارسال میکنند اما تنها تفاوت آنها در اینست که یو پی اس دارای باتری برای زمان خاموشی و نبود برق است. استفاده از یو پی اس یا استابلایزر بستگی به نیاز مصرف کننده دارد, برای بیمارستانها و آزمایشگاهها و مکانهایی که در آن نیاز مبرم به برق بوده و قطع برق امکان بروز خسارتهای جبران ناپذیری را دارد استفاده ازیو پی اس توصیه میشود اما با توجه به کم بودن میزان قطعی برق به ویژه در شهرهای بزرگ, برای مصارف خانگی استفاده از استابلایزراز لحاظ اقتصادی به صرفه تر است دستگاه محافظ یو پی اس ، فقط دارای یک برد الکترونیکی می باشند که به هنگام بالا و یا پائین بودن ولتاژ برق شهر از حدتعریف شده برق را قطع می نمایند و نیز یک مدار تاخیر جهت وصل مجدد برق شهر با زمان معین می باشند که این سیستم به دلیل ابتدایی بودن آن محافظ مطمئن و کاملی برای دستگاههای مصرف کننده نمی باشد  ولی استابلایزر فاصله میکروکنترولرهوشمند ،محافظ بسیار مطمئن برای لوازم برقی می باشد. یوپی اس مخفف عبارت Uninterruptible Power Supply و به  ... ادامه »

پارامتر های مهم در هنگام خرید یوپی اس
1395/11/17

پارامتر های مهم در هنگام خرید یوپی اس

در زیر می توانید، نکات مهمی را که باید در هنگام خرید دستگاه یو پی اس مد نظر داشته باشید را ذکر می کنیم: بازه ولتاژ و فرکانس ورودی: هرچقدر محدوده ورودی ولتاژ و فرکانس بیشتر باشد، نشان دهنده توانایی یوپی اس در رفع مشکلات عنوان شده برق شهر ورودی می باشد. شکل موج خروجی: یوپی اس های موجود در بازار دارای سه نوع شکل موج می باشند:     شکل موج مربعی     شکل موج شبه سینوسی     شکل موج سینوسی در مورد مصارف قدرت کم و متوسط و دستگاه های غیر حساس شکل موج های مربع یا شبه سینوسی تا اندازه ای قابل قبول است. برای مصارف قدرت زیاد و دستگاه های حساس شکل موج سینوسی و یا نویز کم لازم است. فرکانس خروجی: هرچقدر فرکانس خروجی 50Hz نزدیکتر و دارای تلرانس کمتری باشد یوپی اس به ایده آل نزدیک تر خواهد شد. رگولاسیون ولتاژ خروجی: رگولاسیون به معنای تثبیت ولتاژ خروجی است. به طور مثال رگولاسیون 220V ± 10% یعنی ولتاژ خروجی بین 198V-242V می باشد. ( Total Harmonic Distortion THD) : معیاری برای تشابه بین شکل موج سیگنال با شکل موج اصلی است. هرچه مقدار THD کمتر باشد کیفیت شکل موج خروجی یوپی اس بیشتر است. جهت بهبود کیفیت شکل موج خروجی یوپی اس می توان از فیلتر ها  ... ادامه »

یو پی اس چیست؟
1395/11/17

یو پی اس چیست؟

معرفی دستگاه UPS UPS مخفف عبارت Uninterruptible Power Supply به معنی منبع تغذیه بدون وفقه است. قابلیت های UPS یکی از مهمترین کارایی های یو پی اس (UPS) زمانی است که به هر دلیلی برق شهر قطع شود در این صورت دستگاه بدون وقفه وارد مدار شده و برق مصرفی را تامین نموده به گونه ای که دستگاه مورد نظرخاموش یا Reset نگردد. دستگاه UPS دارای فیلترهای الکتریکی و الکترونیکی می باشد که باعث حذف نویزها و نوسانات برق شهر شده و مصرف کننده ها را در مقابل رعد و برق و ولتاژ بالا محافظت می نماید و برقی یکنواخت با شکل موج ثابت به مصرف کننده ارسال می دارد. دارای تثبیت کننده ولتاژ (AVR (Automatic Voltage Regulator می باشد بصورتی که اگر مقدار ولتاژ ورودی (برق شهر) تغییر نماید در خروجی دستگاه همیشه ولتاژ 220 ولت را خواهیم داشت. UPS ها نویزها و نوسانات خط تلفن و مودم را نیز اصلاح می کنند.   موارد استفاده دستگاه UPS تقریبا" در همه جا مورد نیاز می باشند چه در منازلی که دارای یک عدد کامپیوتر باشد و یا در شرکتها و ادارات بزرگ که چندین کامپیوتر , پرینتر, فکس, اسکنر , تلفن سانترال , سیستم های حفاظتی یا در مراکز تحقیقاتی , آزمایشگاهی و پزشکی و ..... می باشد. چرا که درزمان نبود برق شهر بتوان از این سیستم ها استفاده نمود و در  ... ادامه »