• محصول
تالی الکتریک

اخبار 

آغاز مسابقات جهانی خودرو‌های خورشیدی

آغاز مسابقات جهانی خودرو‌های خورشیدی
17مهر
1396

مسابقات جهانی خودروهای خورشیدی (World Solar Challenge ۲۰۱۷) با رقابت بیش از ۴۰ خودرو که توسط دانشگاه‌ها و مراکز علمی مختلف از سراسر جهان طراحی و ساخته شده اند، برای طی کردن مسافتی سه هزار کیلومتری در مسیر شهرهای داروین در شمال استرالیا تا آدلاید در جنوب این کشور برگزار می‌شود. این رقابت‌ها از امروز به صورت رسمی آغاز شده و خودروی هایی که قوانین فنی مسابقات را رعایت کرده و حداقل‌های ایمنی حرکت در جاده را دارا باشند، جواز حضور در مسابقه را کسب کرده و باید طی ۶ روز به خط پایان برسند. هدف از این رقابت که هر دو سال یکبار برگزار می‌شود تشویق تحقیقات بر خودروهای خورشیدی است که امید می‌رود در آینده‌ای نه چندان دور وارد بازار مصرف شود و حمایت شرکت‌های صنعتی همچون تسلا موتور از این مسابقات نیز روز به روز در حال افزایش است. مسابقات بین المللی خودرو خورشیدی در استرالیا در سه کلاس اصلی برگزار می‌شود. در کلاس Adventure ... ادامه »

اثبات ضرر نور LED بر سلامت انسان

اثبات ضرر نور LED بر سلامت انسان
09مهر
1396

سرویس آموزش و آزمون :آیا چراغ‌های LED خیابان‌ها سلامتی شما را تهدید می‌کنند؟ پزشکان در این زمینه هشدار می‌دهند که لامپ‌های درخشان می‌توانند مشکلات خواب برای افراد ایجاد کنند. به گزارش کلیک، کارشناسان سلامت اعتقاد دارند که LED‌های سفید ممکن است نور آبی بیش از حدی را ساطع کنند که می‌تواند تاثیرات شدیدی بر روی بینایی و خواب داشته باشد. به منظور کاهش مصرف انرژی در سراسر جهان، نور سفید و سرد LED‌ها جایگزین تابش زرد رنگ و گرم چراغ‌های خیابان‌ها شده است. اما این کار هزینه داشته است، به طوری که پزشکان هشدار می‌دهند که این لامپ‌ها می‌توانند از طریق تاثیر بر خواب و بینایی به سلامتی ما آسیب وارد کنند. انجمن پزشکی آمریکا (AMA) این ماه دستورالعمل جدیدی را اتخاذ کرده است که هدف آن کاهش تاثیرات منفی احتمالی روشنایی نامناسب LED است. این دستورالعمل قصد دارد تا به مسئولان محلی در ایالات متحده کمک کند تا ... ادامه »

تولید برق از باران با سلول خورشیدی

تولید برق از باران با سلول خورشیدی
08مهر
1396

محققان چینی نوعی سلول خورشیدی تولید کرده‌اند که نه تنها از خورشید، بلکه از باران نیز برق تولید می‌کند. تحقیقات زیادی تاکنون به نمایش پتانسیل گرافن برای ارتقای بهره‌وری سلول‌های خورشیدی پرداخته‌اند. اکنون محققان چینی از ویژگیهای قابل توجه این ماده برای تولید یک طراحی سلول خورشیدی برای همه شرایط آب‌وهوایی استفاده کرده‌اند که می‌تواند در شرایط بارانی نیز برق تولید کند. رسانایی یکی از ویژگی‌های جالب گرافن است که به الکترون‌ها اجازه می‌دهد آزادانه در سطح آن جریان یابند. زمانی که این ماده در یک محلول آبدار قرار می‌گیرد، می‌تواند یک جفت یون دارای بار مثبت را با یک جفت الکترون دارای بار منفی طی واکنش اسید و باز لوئیس پیوند بزند. این ویژگی برای حذف یون‌های سرب و رنگهای ارگانیک از محلول‌ها مورد استفاده قرار گرفته و محققان چینی از آن برای تولید سلول‌های خورشیدی الهام گرفتند که در همه شرایط ... ادامه »

اتوبوس برقی پروترا رکورد زد

اتوبوس برقی پروترا رکورد زد
08مهر
1396

به گزارش ایسنا، پروترا سال‌ها است که در بخش طراحی و تولید اتوبوسهای برقی و الکتریکی فعالیت کرده است. مدل‌های پیشین این شرکت با خودروهای تولیدی شرکت تسلا که خودروهای برقی موفقی را تولید می‌کند، به رقابت تنگاتنگی پرداخته بودند. بعنوان مثال نسل پیشین اتوبوس برقی پروترا که موسوم به Catalyst E. ۲ است، می‌توانست با یک بار شارژ کامل مسافتی معادل ۳۵۰ مایل (۵۶۰ کیلومتر) را طی کند. لازم به ذکر است که خودروی برقی بسیار موفقی که شرکت تسلا (مدل تسلا اس) تولید کرده است، می‌تواند با یک بار شارژ کامل تنها حدود ۳۰۰ مایل را بپیماید. بسیاری از کشورهای جهان قصد دارند با هدف مقابله با آلودگی هوا و کاهش میزان انتشار آلاینده‌ها و گازهای گلخانه‌ای و حفظ بیشتر محیط زیست، خودروهای تمام الکتریکی و برقی را به تولید انبوه برسانند. افزایش روزافزون خودروهای برقی و محبوبیت استفاده بیشتر از این خودروهای پاک، موجب شده است شرکت‌های ... ادامه »

شارژ بی سیم خودروهای برقی ممکن شد

شارژ بی سیم خودروهای برقی ممکن شد
08مهر
1396

 این صفحه شارژ بی سیم نسبتا بزرگ به یک منبع تامین برق ۲۲۰ ولت متصل می‌شود. سپس حسگرهای خودروی برقی بی ام و به راننده نشان می‌دهند که برای آغاز شارژ بی سیم باید دقیقا خودرو در کجا پارک شود. سپس ارتباط اتومبیل با شارژر آغاز می‌شود. این صفحه شارژ بی سیم می‌تواند باتری۴. ۹  کیلووات ساعتی خودروی هیبریدی بی ام و ۵۳۰ e. را در عرض۵ .۳  ساعت شارژ کند. سخنگوی بی ام و در آمریکای شمالی می‌گوید فناوری یادشده هنوز در مرحله آزمایشی است و بعد از تکمیل در کشورهای آمریکا و کانادا مورد استفاده قرار می‌گیرد. احتمالا این صفحه شارژ بی سیم در سال ۲۰۱۸ میلادی در دسترس قرار می‌گیرد و فعلا تن‌ها با خودروی ۵۳۰ e. سازگاری خواهد داشت، اما در آینده با ۳۳۰ e، ۷۴۰ e، X. ۵ و همین طور خودروهای برقی i. ۳ و i. ۸ سازگار می‌شود. قیمت شارژر مذکور نیز هنوز اعلام نشده است. ادامه »

برق بزرگترین کشف بشریت

برق بزرگترین کشف بشریت
05مهر
1396

به گزارش “برق نیوز” از هر پنج نفر، یک تن دهه 1960 را برای زندگی‌کردن انتخاب کرد و این دهه‌ به دلیل انقلاب وسیع در سیاست، موسیقی و جوامع در سراسر جهان به عنوان بهترین دوران انتخاب شد. شرکت‌کننده‌ها همچنین تاریک‌ترین دوران تاریخ را «مرگ سیاه» انتخاب کردند که طی آن طاعون حدود 200 میلیون نفر را در قرن 14 به کام مرگ برد. حدود 57 درصد از افراد از دوران مدرن کنونی ناراضی هستند و حدود 9.9 درصد آرزو داشتند در روم باستان به سر می‌بردند. 9.8 درصد دهه 1950 را دوران مطلوب خود نامیدند، 9.2 درصد اعلام کردند که آرزو داشتند دهه 1920 را تجربه کنند در حالی که 3.2 درصد در آرزوی دهه 1930 بودند. پس از عصر طاعون که در بالای لیست سیاه دوران‌ تاریخی قرار داشت، تفتیش عقاید مذهبی توسط کلیسا در قرون 12 تا 18 نیز در رده بعدی بود. در این دوران هزاران نفر توسط کلیسای کاتولیک روم به جرم کفر بازداشت یا کشته شدند. جنگ جهانی دوم با کسب 42 درصد آرا جلوتر از ... ادامه »

تصویب قانون ممنوعیت تولید و توزیع لامپ رشته ای در هیات دولت/ آخرین فرصت 26 آذر96

تصویب قانون ممنوعیت تولید و توزیع لامپ رشته ای در هیات دولت/ آخرین فرصت 26 آذر96
05مهر
1396

هیات وزیران، قانون حذف استفاده از لامپ های رشته ای را تصویب کردند. براساس این تصمیم، ثبت سفارش  و ورود لامپ های رشته ای با توان بالای 40 وات ممنوع بوده و خطوط تولید داخلی نیز بایستی حداکثر ظرف مدت 8 ماه از تاریخ ابلاغ مصوبه، جمع آوری و پروانه های بهره برداری مربوطه باطل شود. این سیاست در راستای برنامه های ملی اصلاح الگوی مصرف و افزایش بهره وری انرژی و همچنین همسو با سیاست های جهانی در خصوص رفع بحران انرژی اتخاذ شده است. گفتنی است کشورهایی مانند کانادا، ایالات متحده امریکا، ژاپن، روسیه، چین، کره جنوبی، استرالیا و کشورهای عضو اتحادیه اروپا، پیش از این اقدام به حذف استفاده از لامپ های رشته ای و جایگزینی منابع پربازده مانند لامپ های کم مصرف و LED کرده بودند. بر اساس مصوبه شماره 7144/ت51347 ﻫ مورخ 26/1/95 هیئت وزیران، پروانه بهره ­برداری کلیه تولیدکنندگان لامپ­ های رشته ­ای با توان بالای 40 وات تا تاریخ 26/9/95 لغو خواهد شد و تولید ... ادامه »

مقایسه هزینه برق در ایران و جهان

مقایسه هزینه برق در ایران و جهان
05مهر
1396

مسئولان طی سال‌های اخیر تاکید دارند آب و برق با مبلغی در اختیار مردم قرار می‌گیرد که برای دولت صرفه ندارد. از سوی دیگر یارانه‌هایی که به مردم تعلق می‌گیرد، فرسودگی شبکه‌های انتقال، مصرف بی‌حد و ملاحظه‌نشده در سازمان‌ها و ادارات، استفاده بی‌اجازه از آب تصفیه‌شده و واحدهای توزیع برق در عمل این بخش را ناکارآمد کرده است. در همین راستا یکی از سیاست‌های وزارت نیرو در سال‌های اخیر رساندن قیمت آب و برق به قیمت واقعی است تا به این ترتیب این بخش از زیان‌دهی خارج شده و همزمان برای سرمایه‌گذاری خارجی نیز جذابیت داشته باشد. از ابتدای ‌سال ٩٥ نیز یکی از سوال‌های همیشگی مردم و البته خبرنگاران در نشست‌های خبری، احتمال افزایش قیمت آب و برق مشترکان بوده است. در روزهای گذشته و در قالب بررسی لایحه بودجه ‌سال ٩٥ نمایندگان مجلس شورای اسلامی تصویب کردند که وزارت نیرو می‌تواند علاوه بر دریافت نرخ ... ادامه »

قیمت واریابل های امگا شکسته شد

قیمت واریابل های امگا شکسته شد
03مهر
1396

به پشتوانه چندین سال کارکرد با شرکت امگا کره، تالی الکتریک با اخذ تخفیف از کمپانی مذکور مفتخر است تا شما را در این شادی شریک کند. قیمت های ا اتوترانس های امگا کره شکسته شد. برای دریافت لیست قیمت جدید لطفا با همکاران بخش فروش ما تماس بگیرید. ادامه »

روش جدید تولید برق از امواج دریا

روش جدید تولید برق از امواج دریا
01مهر
1396

مسئولان حکومتی جبل الطارق در یک قرار داد با مرکز انرژی های محیط زیست، یک نیروگاه 5 مگاواتی راه اندازی کرده است که می تواند با استفاده از آب های دریای مدیترانه، برق تولید نماید. در حالی که سران کشورهای جهان در پاریس به منظور کاهش آلودگی های کره زمین و حفظ محیط زیست دور هم جمع شده اند و معتقدند که  بایستی به منظور کاهش آلودگی با همدیگر همکاری کنند، مسئولان حکومتی جبل الطارق طرح خود را در مورد انرژی های تجدیدپذیر شروع کرده اند. این کشور در یک قرار داد با مرکز انرژی های محیط زیست، یک نیروگاه 5 مگاواتی راه اندازی کرده است که می تواند با استفاده از آب های دریای مدیترانه، برق تولید نماید. یکی از این محققان می گوید ما از چند سال پیش در صدد بودیم تا شناوری بسازیم و آن را به نحوی طراحی کنیم که بتواند با استفاده از بالا و پایین رفتن امواج آب دریاها انرژی قابل استفاده ای را تولید نماید. این سیستم تولید برق به کمک قدرت بال ها و یا ... ادامه »

  1   2   3